Raptadmin Özellikleri

Raptadmin CMS (İçerik Yönetim Sistemi) olarak bilinen, Türkiye'de yazılan en gelişmiş, hızlı ve kullanım kolaylığı sağlayan yazılımlardan biridir.

Raptadmin esnek, geliştirmeye yatkın, sunduğu eklenti desteği, tema desteği, çoklu dil desteği ve daha bir çok özelliği ile fark oluşturmaktadır. Aşağıda Raptadmin'in öne çıkan özellikleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Genel Özellikler Tasarım ve Alt Yapı

Genel Özellikler Tasarım ve Alt Yapı

Raptadmin hem görsellik hem de hız, kullanım kolaylığı ve daha bir çok özellği kullanıcılarına sunmaktadır. Raptadmin alt yapısını günümüzün en çok kullanılan, en güvenli ve en hızlı sistemi olan PHP oluşturmaktadır. Ayrıca tasarımında kullanılan Bootstrap ve JQuery kütüphaneleri ile gözlere de hitap etmeyi ihmal etmemiş modern bir tasarımla hizmetinize sunulmuştur.

Avantajları

Raptadmin Avantajları

Raptadmin açık kaynak kodlu olmadığından kodlar herkesle paylaşılmaktadır. Bu nedenle kodlar üzerinden bulunan açıklar sadece belirli bir geliştirici grubu tarafından araştırılıp, web sitenize yapılabilecek olan saldırıların önüne geçmektedir.

Raptadmin hazırlanırken en küçük web sitesininden en kapsamlı web sitesinin ihtiyaçları düşünülmüştür. Bu nedenle web sitenizin büyümesi ile ilgili olabilecek sorunların önüne geçmenizi sağlar.

Raptadmin esnektir. Sunduğu eklenti ve tema desteği sayesinde web sitenizin içeriğine dokunmadan, yeni bir web sitesi maliyetine katlanmadan web sitenizin tasarımını değiştirip, yeni özellikler katmanıza olanak sağlar.

Raptadmin'in sunduğu destek sistemi ve sürekli güncellemeler ile siz ve web siteniz hiç bir sorun yaşamadan yıllarca çalışacaktır.

Sayfa Oluşturma ve Yayınlama

Sayfa Oluşturma ve Yayınlama

Raptadmin ile sayfa oluşturmak ve yayınlamak çok kolay. Raptadmin yönetim panelinden oluşturduğunuz sayfaların başlığını, içeriğini, açıklamalarını, öne çıkan göresli, alt sayfasını, anasayfa durumunu vb. bir çok özelliği düzenlemenizi ve oluşturmanızı sağlar. Oluşturduğunuz sayfaları dilerseniz menüde saklayabilir, sayfayı taslak olarak kaydedebilirsiniz. Sayfa şablonları sayesinde temanızın size sağladığı ölçüde farklı tasarımda sayfalar oluşturabilirsiniz.

Ayarlar

Ayarlar

Raptadmin web sitenizin kontrolünü tamamen size bırakır. Web sitesinin başlığından, Google analitik koduna, SMTP ayarlarından FTP ayarlarına, web sitenizin faviconundan, anahtar kelimelerine kadar her alanda ayarları yapmanızı sağlar.

Medya ve Dosya Yönetimi

Medya ve Dosya Yönetimi

Raptadmin ile birlikte gelen dosya yöneticisi sayesinde, Raptadmin'in her alanında ulaşabilieceğiniz ve tüm eklentilere entegre olan dosyalarınıza dilediğiniz gibi ulaşabilir, web sitenizi bir sanal disk gibi kullanbilir, istenildiğinde dosyalar üzerinde online olarak düzenlemeler yapmanıza olanak verir.

Temalar ve Eklentiler

Temalar ve Eklentiler

Raptadmin'in sunduğu tema ve eklenti desteği sayesinde web sitenizi istediğiniz gibi şekillendirebilir, Raptadmin'in sunduğu eklenti havuzu ve oluşturulucak özel eklentiler ile web sitenize bir çok özellik katabilirsiniz.

Çoklu Dil

Çoklu Dil Desteği

Raptadmin'in sunduğu çoklu dil altyapısı ile hiç bir özel işleme gerek kalmadan web sitenize yeni diller ekleyebilir ve ziyaretçilerinizin dilinde hizmet verebilirsiniz.

İstatistik ve Günlükler

İstatistik ve Günlükler

Raptadmin web sitenize giren her ziyareçinin kaydını tutar, kaydını tuttuğu ziyaretçinin, ziyaret saati, geldiği sayfa, ziyaret ettiği sayfa, dili, ülkesi, tarayıcısı vb. bilgileri kayıt ederek bunları size hem liste hemde istatistiki rapor olarak sunar.

Çoklu Kullanıcı

Çoklu Kullanıcı

Raptadmin web sitenizin yönetiminde yer alacak kullanıcıların sayısında bir sınırlama koymamaktadır. Ayrıca kullanıcı seviyerleri ile oluşturduğunuz kullanıcı seviyesine göre kullanıcıların hangi eklenti ve modülleri kullanabileceğini seçerek web sitenizin yönetimini daha güvenli ve hızlı hale getirebilirsiniz.

Güncelleme ve Geliştirmeler

Güncelleme ve Geliştirmeler

Raptadmin sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir sistemdir. Bu nedenle Raptadmin güncellemeler yayınlamaktadır. Bu güncellemeleri yüklemek ve yeniliklerden faydalanmak için tek yapmanız gereken güncelle butonuna tıklamak olacaktır. Raptadmin sunduğu kolay güncelleme sistemi ile sürekli en son sürümü kullanmanıza olanak tanır. Bu güncelleme sistemi eklenti ve temalar içinde mevcuttur.

Kolay Kurulum

Kolay Kurulum

Raptadmin'in en çok öne çıkan özelliklerinden biri de kolay bir şekilde kurulmasıdır. Web konusunda hiç bir bilginiz olmasa bile, basit bir Raptadmin kurulumundan sonra Raptadmin'in sunduğu default teması ile hemen web sitesine ulaşabilirsiniz. Raptadmin'i kurmak için tek bilmeniz gereken şey veri tabanı bilgileridir  tabi ki birde web sitenizin ismi :) Gerisini Raptadmin'e bırakabilirsiniz.

Diğer Özellikler

Diğer Özellikler

Raptadmin yukarıdaki özelliklerinden daha fazlasını size taahhüt ediyor. Hem yeni bir web sitesi hem de daha önce kullandığınız web sitelerine çok kolay entegre olup, web sitenizi ve sizi rahatlatır. Raptadmin'e terfi etmek için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.