Genel Kategorisi

Web sitenizi Google Analytics ile takip edin

Web sitenizi Google Analytics ile takip edin

Google’ın bedava Analytics hizmetiyle ziyaretçilerinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Herkes popüler bir web sitesine sahip olmayı ister, ama doğru ziyaretçi kitlesi arasında popüler olmak daha da önemlidir. Peki sitenizin popüler olup olmadığını,...  Devamı »

01.08.2015 18:29 Genel  Sefa Sungur
Microsoft “basit şifreler kullanın” diyor!

Microsoft “basit şifreler kullanın” diyor!

Microsoft araştırmacaları, şifre kullanımı konusunda genel kabul görmüş kuralları yıkan bir açıklama yaptılar. Microsoft’a göre kullanıcıların her hesap için farklı ve zor bir şifre belirlemesi, akıl karışıklığı yaratarak sonunda kullanıcıları b...  Devamı »

30.07.2015 17:51 Genel  Sefa Sungur
Domain Nedir

Domain Nedir

Domain Türkçe karşılığı alan adı demektir. Domain internet sitelerinin isimleridir, domain olmasaydı internet sitelerine IP adreslerini yazarak giriş yapmak zorunda kalabilirdik. Domainler aslında satın aldığınız değil kiraladığınız biz hizmettir. En fazla 10 yıl en az 1 yıl ol...  Devamı »

30.07.2015 17:48 Genel  Sefa Sungur
Hosting Nedir

Hosting Nedir

Hosting bir internet sitesinde bulunan sayfaların, resimlerin ve dosyaların, internet kullanıcılarının ulaşabileceği bir bilgisayarda bulunmasıdır. Bu bilgisayarlar internet siteleri yayınlamak ve verileri korumak ve saklamak için özel üretilir. Binlerce internet kullanıcı...  Devamı »

30.07.2015 17:47 Genel  Sefa Sungur